Hakkımızda

Hakkımızda

biz kimiz

1993 yılından beri Mütercim Tercümanlık ve Çevirmenlik Hizmeti Tecrübesiyle

“Tokay Tercüme” Yeminli Çeviri Ofisimiz, 1993 yılından bu yana tercümanlık hizmeti veren kurum yöneticisi Bilirkişi Çevirmen Levent TOKAY ’ın idaresinde ve kontrolünde kurumsal olarak 2003 yılından bu yana tüm dünya dillerinde Yalova Merkez Ofisi üzerinden profesyonel tercüman kadrosuyla, uzun yılların tecrübesiyle ve üstün kalitesiyle Türkiye genelinde ve yurtdışındaki yerli ve yabancı bireysel ve tüzel müşterilerine, kamu kurum ve kuruluşlarına, özel işletmelere, yabancı temsilciliklere, derneklere, organizasyonlara ve ihtiyaç duyan ve talep eden herkese kaliteli, doğru, titiz, güvenilir ve hızlı yeminli tercümanlık hizmeti vermektedir. “Tokay Tercüme” markalaşarak 2013 yılının Ocak ayında kurulan şirketimiz “Döşemelik Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti.” bünyesine katılmış olup, tekstil ve dış ticaret alanlarında da faaliyet gösteren 2014 ve 2015 yıllarında 2 ihracat ödülüne layık görülmüş olan bu firmamıza bağlı bir alt departman olarak tercümanlık ve danışmanlık hizmetleri alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir.
“Tokay Tercüme” Yeminli Çeviri Ofisimiz, her dilde ve her alanda uluslararası hizmet veren, sahip olduğu sertifikalar ve yeterlilik belgeleriyle Türkiye’nin sayılı ve seçkin yeminli tercüme bürolarından biridir. Türkiye’de hizmet veren yabancı ülkelerin dış temsilcilikleri ve konsoloslukları ile derneğimiz üzerinden yapılan anlaşmalar sayesinde sahip olduğumuz kurumsal faaliyet belgesi dayanağında, Çeviri Ofisimiz, müşterilerinin daha az bürokrasi ile daha az harcama yapmalarına ve işlemlerini daha güvenilir bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak tanır.
Çeviri Merkezimiz müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine en pratik şekilde cevap verme kabiliyetine ve yeteneğine sahiptir. Kalitesinden ödün vermeyerek yıllardır çeviri sektöründe gururla kazıdığı saygın adıyla ve markasıyla, yazılı ve sözlü tercümanlık (simultane çevirmenlik) hizmetlerini hız kesmeden sürdürmektedir. Gerek ulusal gerekse uluslararası müşterilerine sunduğu hizmetin her aşamasını titizlikle yönetmekte, olası risk durumları baştan belirlenerek sıfır hata-doğru tercüme prensibiyle üstün hizmet ve çeviri kalitesini daima zirveye taşımaktadır. Yaptığımız işin daima üstlenicisi, bilincinde ve arkasındayız. Tercümanlık hizmetleri alanında her çeşit evrakla ilgili hem ülke mevzuatlarını hem de ilişkili olduğumuz yurtdışı işlemleri ile ilgili uluslararası mevzuatı takip ederek, bilgili ve bilinçli olarak müşterilerine en doğru şekilde yönlendirme yapmayı, yani Çeviri Danışmanlığı hizmeti vermeyi her daim Görevimiz olarak kabul etmekteyiz.
“Tokay Tercüme” verdiği profesyonel tercüme hizmetleri ile dolaylı olarak ülke ihracatına ve ekonomisine döviz girdisi sağlayarak, artı değerler katmayı sürdürmektedir.
En Kaliteli, En Doğru, En Güvenilir, En Titiz, En Pratik Çeviri Hizmeti verme Misyonuna ve her şeyden çok önem verdiği iş ahlakı gereği müşterilerinin evraklarının mahremiyetini taahhüt ve temin eden ve müşterilerinin zaman, para ve itibar kaybetmelerine müsaade etmeyen ana Prensiplerine ve tüm Dünya ülkelerinde kabul gören ve tanınan Uluslararası Tercüme Ofisi olma Vizyonuna göre ve de tercüme konusunda memnuniyetini her yerde dile getiren Saygıdeğer Müşterilerinin Referansları ile bu alandaki hizmet kalitesini arttırmaya durmaksızın devam etmektedir.

Saygılarımızla,
Levent TOKAY
Genel Müdür / Yönetici Çevirmen / Adli Bilirkişi
TOKAY TERCÜME

levent

3456

TAMAMLANAN İŞLER

52374

MÜŞTERİ SAYIMIZ

2136

PORTFÖYÜMÜZ

47

TECRÜBELİ EKİBİMİZ